Kiri Kari

Raamat kiriloomadest ja kirilindudest. Anu Kotli ja Anu Raud

Kirikarjatada võivad nüüd kõik! Möödas on ajad, kui karjapidamine oli vaid talunike või internetipõhiste mängufarmerite pärusmaa, sest Eesti Loomeagentuuril on ilmunud järjekordne vahvate mänguasjade meisterdamise raamat – Kiri Kari. Raamat kiriloomadest ja kirilindudest.
Kuidas teha oma Kiri Kari? Küsige vanaemalt või poemüüjalt natuke ilusat lambavillast lõnga, lööge vardad läikima ning kirjake oma kari just selliseks, nagu soovite. Ütleb ju vanasõnagi, et Kellel kari kirjatud, sellel kuri karja ei tule. Ja mis veel eriti vahva – Kiri Karja ei kuulu vaid koduloomad vaid seltsi võetakse ka sõpru metsast.
Autorite sõnul on raamat kokku pandud käsitöise loomisrõõmu jagamiseks ja eesti rahvuslike ornamentide ja värvikombinatsioonide tutvustamiseks. Lustlik viis oma pärandit hoida ja tundma õppida.
Kirikariloomade meisterdamine on hea võimalus nii algajatel kui edasijõudnutel (pigemini siiski viimastel) kätt proovida, sest igaühe kirikariloom tuleb just täpselt selline nagu peab.
Samuti on tegu hiiglama vahva kingitusega oma lastele, sõpradele ja kõigile toredatele inimestele.
Kiri Kari jutustab kirikariliste sünniloo ning sisaldab loomade kudumisõpetusi ning mustreid inspiratsiooniks. Samuti on raamatusse valitud hulk toredaid lugusid loomadega mängimiseks.
Lõpetuseks veel üks vanarahvatarkus: Ega kirjat` kari süüa nori!

Saadaval:
Apollo raamatukauplustes
Rahva Raamatu kauplustes